skip to Main Content
İngiliz Kültür BakırköyIELTS HAZIRLIK

IELTS HAZIRLIK

IELTS SINAVI HAZIRLIĞIN’DA SINIF İMKANI!!!

Erken kayıt fırsatını kaçırma!!!

Uzman eğitmen kadrosuyla, IELTS sınavına sınıf ortamında hazırlanma fırsatını kaçırma! kampanyalı erken kayıt fırsatını sende yakala.

En fazla 8 – 12 kişilik sınıflarda, 4 bölümden oluşan sınav hazırlık sınıfı.

Eğitim 4 bölümden oluşmaktadır; ( Listening, Reading, Speaking, Writing ) toplam 96 ders saatinden oluşan bir sınav hazırlık programıdır.

İsteyen öğrencilerimiz devam eden IELTS hazırlık sınıflarımıza istedikleri bölümlerde dahil olabilir ve sınıf programlarını sürdürebilirler.

Hafta içi programı ( 1. Grup Pazartesi – Çarşamba /2. Grup Salı – Perşembe ) haftada 2 gün toplam 6 ders saati sürmektedir.

Hafta sonu programı ( Cumartesi – Pazar ) yoğun eğitim programına dahil olur ise 2 gün 8 ders saati sürmektedir.

Eğitim programı sonunda orijinal bir IELTS sınavı, deneme sınavı olarak ücretsiz uygulanacaktır.

İhtiyacınız olan hedef ve skora ulaşmanızı sağlıyoruz. İngilizce sertifikasyon sınavları konusunda uzman eğitmen kadromuz ile sizleri bekliyoruz.

IDP IELTS Referral Partner olarak hizmet veren İngiliz Kültür Bakırköy Şubesi, tecrübeli ve uzman kadrosuyla IELTS sınavında hedefinize ulaşma garantisi veriyor.

İngiliz Kültür Bakırköy, öncelikle IELTS adayının hedefini öğreniyor ve ardından adayı IELTS deneme sınavına davet ediyor. Adayın mevcut seviyesi ve ulaşması gereken puan netleştirildikten sonra kişinin yaşam standardı ve öğrenme biçimi de hesaba katılarak kendisine özel bir eğitim planı oluşturuluyor. IELTS konusunda uzman yabancı eğitmenlerle kişinin eğitim planı özel dersler eşliğinde titizlikle takip ediliyor. Öğrencinin plan dahilinde çıkarılan çalışma programına uyması koşuluyla İngiliz Kültür Bakırköy, belirlenen hedef puana ulaşma garantisi veriyor.

  • IELTS Hazırlık konusunda tecrübeli ve uzman kadrosuyla İngiliz Kültür Bakırköy size IELTS sınavında başarıyı garanti ediyor
  • IDP IELTS yetkili sınav merkezi
  • 80 saat üzeri One to One IELTS dersinizi bizden alın sınav ücretinizi biz ödeyelim
  • IELTS deneme sınavı ile seviyenizi test edelim

IELTS Nedir?

IELTS sınavı, kişilerin İngilizce dil seviyesini ölçen ve uluslararası geçerliliğe sahip bir seviye belirleme sistemidir. 9 puan ölçeği üzerinden değerlendirilen sınav başlangıç seviyesinden ileri seviyeye, herkes için uygulanabilecek bir sınavdır. Akademik ve Genel Eğitim şeklinde iki seçeneği bulunan IELTS sınavı, konuşma, okuma, yazma ve dinleme şeklindeki 4 bölümden oluşur.

IELTS Ne için Kullanılır?

Dünya çapında 130’dan fazla ülkede ve binlerce kuruluşta, IELTS sınavı sonuçları kişilerin İngilizce seviyelerinin belirlenmesi için geçerli kabul edilir. IELTS yine dünya çapındaki birçok üniversitede dil yeterliliğini belirtmek için kullanılabilirken, adayların vize işlemlerine de yardımcı olabilir. Özellikle İngiltere, Kanada, Yeni Zellanda ve Avusturalya’ya yapılan vize başvurularında IELTS kabul şartlarından biridir.

Kimler IELTS‘e girmeli?

İngilizce dil seviyesini belgelemek isteyen herkes IELTS‘e girebilir. Maaşına ek olarak dil tazminatı almak isteyen kamu ve özel sektör çalışanları, üniversite hazırlık kısmını atlamak için yeterlilik belgesi olarak kullanacak öğrenciler, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler, yurt dışında oturmak isteyen kişiler, yurt dışında iş kurmak isteyen girişimciler ve daha birçok kişi IELTS sonuç belgesini geçerli bir İngilizce seviye belirleme sistemi olarak kullanabilir.

TOEFL iBT® sınavı İngilizce olarak yapılır ve internet üzerinden yürütülür. Giriş de dâhil olmak üzere, tamamlanması toplamda 4,5 saat süren 4 bölüm (reading, listening, speaking, and writing) içerir.

4 Becerinin Tümünün Birleştirilmesi: Reading, Listening, Speaking ve Writing

Sınav sırasında, aşağıdakiler gibi İngilizce iletişim becerilerinizi birleştiren görevleri yerine getirmeniz istenir:

  • Bir soruya yanıt olarak okuma, dinleme ve ardından konuşma
  • Bir soruya yanıt olarak dinleme ve ardından konuşma
  • Bir soruya yanıt olarak okuma, dinleme ve ardından yazma

TOEFL iBT Sınavının Bölümleri

Bölüm Süre Sınırı Sayısı Görevler
Okuma 60-80 dakika 36–56 soru Akademik metinlerde 3 veya 4 parça okuma ve sorulara cevap verme.
Dinleme 60-90 dakika 34-51 soru Konuşmaları, sınıf tartışmalarını ve sohbetleri dinleme, ardından soruları yanıtlama.
Ara 10 dakika
Konuşma 20 dakika 6 görev Bilinen bir konu ile ilgili fikir belirtme, okuma ve dinleme görevlerine göre konuşma.
Yazma 50 dakika 2 görev Okuma ve dinleme görevlerine göre kompozisyon yanıtları yazma, yazarak bir fikri destekleme.

Girdiğiniz sınavda, Reading veya Listening bölümü puanınızda hesaplanmayan ek sorular içerebilir. Bunlar ETS’in uygulamalar arasında sınav puanlarını karşılaştırmasına veya gerçek sınav koşulları altında bu soruların nasıl işlediğini belirlemesine olanak sağlar.

Lütfen Reading bölümünün zamanlama talimatlarını dikkatle okuyun. Talimatlarda kaç okuma parçası alacağınız ve bu parçalarla ilgili sorulara yanıt vereceğiniz süre belirtilir. Tüm sorulara yanıt verecek süreniz olması için hızınızı doğru ayarladığınızdan emin olun.

İLETİŞİM FORMU

Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Back To Top
×Close search
Ara

Genel İngilizce
Seviye Tespit Sınavı

Junior İngilizce
Seviye Tespit Sınavı