skip to Main Content
İngiliz Kültür BakırköyÇOCUKLAR İÇİN İNGİLİZCE

ÇOCUKLAR İÇİN İNGİLİZCE

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN İNGİLİZCE

Artık sınırların kalktığı dünyamızda insanların ortak iletişim aracı olarak kullandığı İngilizce, geleceğin bireyleri olan çocuklarımızın mutlaka öğrenmesi gereken bir dildir.

Çocuklarımız belli bir yaşa kadar yetişkinlerden farklı olarak dili öğrenmez, edinirler.
Bu yaş aralığı 3-7 yaşlar arasında ideal kabul edilirken 10 yaşa kadar yavaşlayarak devam etmektedir. İlköğretim çağındaki çocuklara dil öğretmenin ideal yolu, çocukları dilbilgisine boğmadan, eğlenceli, renkli, etkileşimli bir sınıf ortamı yaratmaktan geçer.

İngilizceyi öğretirken gramer veya sözcük ezberleme değil, becerileri geliştirme esastır. Çocuklarımız konuşabildiği, okuyabildiği, dinleyebildiği ve yazabildiği ölçüde İngilizceyi bilir.

Unutulmamalıdır ki; geleceğin başarılı bireyleri bilgi sahibi değil, beceri sahibi bireyler olacaktır.

NEDEN İNGİLİZ KÜLTÜR

İngiliz Kültür Bakırköy olarak farkımız bu gerçeğin ve gerekliliğin farkında olmamızdır. Çocuklarımız için ideal öğrenme ortamını, kendi seviyelerinde ve denk yaş grupları ile aynı sınıflarda eğitim vererek sağlamak öncelikli hedefimiz. Ayrıca çocuklarımızın sınıflarını interaktif hale getirmek için bölgemizde sadece kurumumuzda akıllı tahta ve uygulamalarını kullanan dil okuluyuz. Çocuklarımıza basılı materyaller ile tekdüze bir eğitim vermek yerine, öğretmenlerimiz tarafından önceden belirlenen görsel ve işitsel materyalleri sınıflarımızda çocuklarımız ile buluşturuyoruz.

Ayrıca biliyoruz ki çocuklarımız dili öğrenirken kendi becerilerini ve yöntemlerini de geliştirme yoluna gitmektedirler. Bu sebeple çocuklarımızı sadece kitabın takip edildiği derslere boğmak yerine; onlar için, şarkı öğrenerek, dans ederek, kitap okuyarak, film izleyerek dili öğrendikleri eğlenceli ve sosyal bir ortam yaratıyoruz.
Çocuklarımızı not stresinden kurtarıyoruz. Ancak rekabetin çocuklar üzerindeki pozitif etkisinin de farkındayız!
Bu sebeple düzenli olarak yaptığımız Quizler’de herhangi bir not vermiyoruz; çünkü çocuklarımızın eksikliklerini ancak tekrar ederek kapatabildiklerinin farkındayız. Notları yerine doğru yanıtlarını yarıştırdıkları mutlu ve eğlenceli bir sınıf ortamı ile onların özgüvenlerinin de arttığı bir eğitim sistemini ilke ediniyoruz.
Bu aşamada siz değerli ebeveynlerden de isteğimiz yanlış ya da eksikliklerin düzeltildiği ve sizlerle de paylaştığımız Quizler’i inceleyerek onların gelişiminin bir parçası olmanızdır.

İngiliz Kültür eğitim müfredatı MEB müfredatı göz önünde bulundurularak hazırlanmış olup, çocuklarımızın eğitim hayatı ile paralel olarak gelişmesini hedefler.

Düzenli Quizler ile çocuklarımızın gelişimi siz değerli velilerimiz ile sürekli olarak paylaşılmaktadır.
Eğitimlerimiz sonunda öğrencilerimiz bitirmiş oldukları seviyeler üzerinden sertifikalandırılır, yıl içi çalışma programları ve materyalleri ayrıca bir dosya olarak velilerimize sunularak, çocuklarımızın kazanmış olduğu öğrenme yeteneği daha sonrasında da minik dokunuşlar ve tazelemeler ile canlı tutmasını sağlar.
Çocuklarımız ile beraber siz değerli velilerimizi de eğitim süreçlerine dahil ederek, gelişimin ve kazanımların baki olması temel hedeflerimizdendir.

İNGİLİZCE EĞİTİM SEVİYELERİMİZ ve KULLANILAN KİTAP KAYNAKLARI

Çocuklar İngilizce öğrenirken genellikle sayılar ve renkler gibi basit konularla başlar ve sonrasında her gün karşılaştığımız; hayvanlar, aile, yiyecekler ve içecekler, oyunlar ve spor aktiviteleri gibi konularla ilgili sözcük ve temel grammer konularını öğrenmeye başlarlar. Ancak bundan sonra en sevdikleri hayvan ile ilgili metinleri okumaya, aileleri ile ilgili paragraflar yazmaya ve şarkılara eşlik etmek ve en sevdikleri oyundan bahsetmek gibi konuşma becerilerini de edinmeye başlarlar.

2.Sınıflar İçin PreA1 Starter Sınırfları
Englis is Cool 1.Kitap Konuları
3. ve 4. Sınıflar için A1 Movers
Englis is Cool 2. Kitap Konuları
5. ve 6. Sınıflar için A2 Fylers
Englis is Cool 3.Kitap Konuları

http://www.marbikids.com/
https://learnenglishkids.britishcouncil.org/

English İs Good serisi ve MarbiKids Online Platformu markamıza özel olarak hazırlatılmış ve tasarlanmış eğitim kaynakları olup sadece İngiliz Kültür bünyesinde kullanılmakta ve öğrencilerimize açılmaktadır.

Kaynaklara ek olarak belli aralıklarla verilen şarkı sözleri, okuma kitapları, okuma ve kelime aktivitelerinin yer aldığı çalışma kitapları, gramer konularıyla ilgili çalışma sayfaları ve kitaba yardımcı dinleme aktiviteleri ile youtube videoları ile eğitimlerimiz desteklenmektedir.

Junior programlarımız uluslararası Cambridge sınav yönetmeliğine uygun şekilde seviyelere ayrılır ve çocuğunuz uzman eğitmenlerimiz tarafından seviye tespit sınavına tabi tutulduktan sonra kendisine en uygun grubumuza dahil edilerek eğitimine başlar.

Junior Program hakkında bilgi almak için hemen bize ulaşın! Bu sayfadaki formu doldurabilir ya da bize 0212 660 06 05 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

7-14 Yaş Grubu 2019-2020 Dönemi Erken Kayıt Fırsatlarını Kaçırmayın!

 • Sınıflarımız max. 12 kişiliktir.
 • Tüm sınıflarımız akıllı tahta ve projeksiyonlu olup interaktif sistemi ile desteklemektedir.
 • Junior ve Teenage programlarımızda haftada 4 ders saati eğitim verilir.
 • Bir eğitim/öğretim dönemi sürecince 1 seviye tamamlanır.
 • Öğrencilerimiz seviye tespit sınavı sonucunda seviye ve yaşlarına göre gruplandırılır.
 • Her grubun kendine özel zengin aktiviteli clubları mevcuttur. Konuşma, sinema, oyun clublarımız program içinde bulunmaktadır.
 • Bütün derslerin olduğu (Matematik, Türk.e, Fen vb.) 1 Yıllık Online Eğitim Seti HEDİYE verilmektedir.
 • İhtiyacı olan öğrencilerimize telafi dersleri ve okul sınavları döneminde ekstra çalışma verilmektedir.
 • Kitap ve materyaller tüm gruplarda ÜCRETSİZDİR!
 • Öğrencilerin yıl içinde oluşturdukları portfolyoları mevcuttur. Dönem sonlarında protfolyo sunumları yapılmaktadır.
 • Ekstra interaktif materyaller ve aktiviteler bulunan Marbi Kids internet üyeliği ÜCRETSİZDİR.

İLETİŞİM FORMU

Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Back To Top
×Close search
Ara

Genel İngilizce
Seviye Tespit Sınavı

Junior İngilizce
Seviye Tespit Sınavı