skip to Main Content
İngiliz Kültür BakırköyLYS 5

LYS 5

LYS-5 sınavına adaylar dilden 80 soruluk sınava gireceklerdir. Yabancı dil testi İngilizce, Fransızca ve Almanca sorularından oluşmaktadır. LYS 5 Yabancı dil testinde okuduğunu anlamaya yönelik sorular ağırlıktadır. Yabancı dil testinde okuduğunu anlama ve yorumlama, dil bilgisi, kelime bilgisi, çeviri, anlam bütünlüğünü bozan şıkkı bulma, cümle tamamlama ve bulunuyor.

Dil sınavı konuları(İngilizce)

Zamanlar (Tenses), Kipler (Modals) Bağlaçlar (Conjunctions), İlgeçler (Prepositions), Sıfat-fiil cümle yapıları (Participles), Niceleyiciler (Quantifiers), Mastarlar (Gerunds-Infinitives) ve Sıfat – Zarf yapıları (Adjectives and Adverbs). Dil sınavında her yıl soru gelen konular zamanlar, bağlaçlar ve ilgeçlerdir. Diğer konulardan her sınavda bir ya da iki başlıktan birer adet soru olarak gelmektedir.

Dil Sınavında Kelime Bilgisi Oldukça Önemli

LYS-5 DİL sınavı genel soru dağılımına bakıldığında bu sınavın okuduğunu anlama becerisini ağırlıklı olarak ölçen bir sınav olduğu görülmektedir. Dolayısıyla kelime bilgisi bu bağlamda oldukça önemlidir. Açık Uçlu Soru Tipi (Yeni Soru Tipi)

 

İLETİŞİM FORMU

Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Back To Top
×Close search
Ara

Genel İngilizce
Seviye Tespit Sınavı

Junior İngilizce
Seviye Tespit Sınavı