skip to Main Content
İngiliz Kültür BakırköyTÜRKÇE KURS

TÜRKÇE KURS

British Culture yabancı uyruklu öğrencilerin, son teknoloji ile desteklenen çağdaş öğretim ortamında ve Avrupa Dil Kriterleri doğrultusunda Türkçeyi öğrenebilmeleri üzerine kurulmuş bir merkezdir. Merkezimizde yer alan öğretmenlerimiz alanlarında deneyimli ve öğrenci merkezli bir anlayışı benimseyerek eğitim vermektedirler. Devamlı olarak kendini geliştiren ve öğrenen kurum olma özelliğine sahip olan eğitim kurumumuz Türkçe öğretiminin yanı sıra Türk kültürünü tanıtan geziler, film gösterimleri, müzik dinletileri gibi aktivitelerde de bulunmaktadır. Avrupa Dil Kriterleri ölçütlerine göre tanımlanan A1-A2 ( Temel Seviye), B1-B2( Orta Seviye), C1-C2 (İleri Seviye) düzeylerinden oluşan 6 basamakta dil öğretimi gerçekleştirilmektedir. Merkezimizden mezun olan öğrencilerimiz kazandıkları dil becerisiyle üniversite eğitimlerine, mesleki alanlarındaki çalışmalarına, gündelik yaşamlarına kolayca devam edebilmektedirler.

Yabancılar İçin Türkçe Kur Programı

British Culture Tömer Eğitim ve Yurt Dışı Danışmanlık olarak Türkiye’de lisans, master ve doktora programlarında okumak isteyen yabancı öğrencilere danışmanlık da yapmaktadır. Danışmanlık yaptığımız hususlar ise;

-Türkiye’ye öğrenci olarak gelmek için gerekli olan davetiye/ kabul mektubunu öğrencinin talep ettiği üniversiteden temin etmek, -Öğrencinin vize işlemlerini takip etmek, -Öğrencinin dil kursuna kaydını yaptırmak,
-Öğrencinin mecburi olan sağlık sigortasını yaptırmak,
-Öğrencinin dil kursunda yaşadığı problemleri çözümlemek,
-Öğrencin konaklamada yaşadığı problemleri çözümlemek,
-Öğrenciye Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS) için yardımcı olmak,
-Öğrenciye dil kursundan mezun olduğunda kayıt yaptırmak istediği üniversite konusunda yardımcı olmak.

Kur Sistemi

Kurlar, A1-A2 ( Temel Seviye), B1-B2( Orta Seviye), C1-C2 (İleri Seviye) düzeylerinden oluşan 6 basamakta dil öğretimi gerçekleştirilmektedir.
Her kur sonunda anlama becerileri ( okuma, dinleme) ve anlatım becerilerini ( konuşma, yazma) tespit etmek üzere kur sınavları yapılır. Başarılı olan öğrenciler bir üst kura geçme hakkı kazanır.

İLETİŞİM FORMU

Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Back To Top
×Close search
Ara

Genel İngilizce
Seviye Tespit Sınavı

Junior İngilizce
Seviye Tespit Sınavı